חדשות החברה

30/4/2013  | Comda Knowledge

תחום אבטחת המידע הינו תחום פעילות רחב ובעל חשיבות עליונה עבור כל ארגון. המטרה הינה הגנה על המערכות הממוחשבות מפני כל הסיכונים העלולים לאיים עליהן, תוך התחשבות בשלושה גורמים עיקריים:

חיסיון המידע – המידע יהיה נגיש רק למי שמורשה לראותו

זמינות המערכת – מערכת המחשב תהיה זמינה למורשים, ובכלל זה התוכנות השונות המותקנות בה, גישה למאגרי מידע שונים ולרשת האינטרנט

שלמות המידע – הגנה מפני שינוי המידע הקיים במערכת על ידי גורמים שאינם מורשים לכך

כל מחשב שמחובר לרשת האינטרנט חשוף לסיכונים העלולים לגרום נזקים רבים לארגון. בכדי להגן על המידע נעשה שימוש באמצעי אבטחת מידע מגוונים.
קבוצת קומדע מספקת הדרכה העוזרת לך כמנהל, כאיש מחשבים, איש פיתוח או איש מערכות, להבין את המושגים השונים, להיות מסוגל לקבל החלטות מושכלות ולהגדיל את התפוקות ושביעות רצון הלקוחות.

Comda Knowledge מציעה מגוון קורסים בנושאי אבטחת מידע, המועברים על ידי צוות מרצים מקצועי, מנוסה ובעל ידע עדכני העוסק בתחומי אבטחת מידע במסגרת עבודתו היומיומית. בקורסים מושם דגש על העדכונים והחידושים האחרונים בתחום וכן על מגוון יישומים פרקטיים.

הקורסים מתקיימים בתל אביב, מגדל קריית עתידים, בניין 4.
לפרטים נוספים והרשמה ניתן לפנות אל:
מחלקת הדרכה
training@comda.co.il
03-6485255

1/1/2013 | קומדע מקימה מחלקת שירות לקוחות ותמיכה טכנית – Comda For You

מחלקת השירות הוקמה בכדי להעניק ללקוחות קומדע את השירות המקצועי והמהיר ביותר, אשר יסייע בפתרון בעיות ותקלות. כחברה העומדת בחזית הטכנולוגיה, לקומדע יש צוות מומחי R&D, המאפשר לה לשפר את הטכנולוגיות והשירות המוצע ללקוחותיה באופן קבוע. מהיום, לקוחותינו יהנו מרשת תמיכה הנותנת מענה מהיר ואיכותי: תמיכה טכנית וכוננים 24/7, יצירת קשר ומענה באופן קל ונוח, ביצוע מעקב ומדידה שוטפים של רמת השרות המסופקת והשוואתה ל-SLA שהובטח, שדרוג ועדכון גרסאות.

29/11/2012 | ComSign, מקבוצת Comda, מובילה את "דקל מכרז" לעבר הקדמה – הגשת מכרזים מקוונת, הכוללת חתימה אלקטרונית מאושרת

נחתם הסכם לשיתוף פעולה בין קומסיין מקבוצת קומדע ל'דקל-מכרז' מקבוצת דקל. שיתוף הפעולה נוצר לשם שידרוג שירותי דקל מכרז ובאופן שהקבלנים המציעים יוכלו להגיש הצעותיהם להליכי הרכש והמכרזים באופן מקוון ומאובטח הכולל החתמה דיגיטאלית מאושרת והצפנת ההצעות. כמו כן, באמצעות כרטיסים חכמים המונפקים על ידי חב' קומסיין יתאפשר ללקוחות דקל-מכרז , לפתוח את "תיבת המכרזים" הממוכנת. הערך המוסף המהפכני בשיתוף הפעולה הינו כפול: בהקשר של הקבלנים והמציעים – יחסוך זמן רב בשל אי הצורך בהגעה למשרדי בעל המכרז לשם הגשת הצעותיהם, ובהקשר של הגוף – מפרסם המכרז – היכולת לשמור באופן האופטימאלי והמאובטח ביותר את הצעות הקבלנים. יותר מכך, העברת הצעות הקבלנים באופן הזה מקלה עד מאוד על אופן ניתוח הצעות המחיר המתבצע כעת בצורה ממוחשבת תוך שימוש יעיל יותר בכלים הקיימים בדקל מכרז.

מוצר החיתום הדיגיטאלי של חברת קומסיין, המשולב בפתרון של דקל מכרז, הינו המוצר המתקדם ביותר מסוגו ומאפשר לחתום על כל סוגי הפלטים המוכרים במהירות וביעילות. החתימה האלקטרונית המאושרת של קומסיין מוכרת ע"י כל הדפדפנים ומערכות ההפעלה, כך שכל מסמך חתום שישלח לכל מקום בעולם, יזוהה מיידית ע"י מקבל המסמך כמסמך מהימן!חב' 'דקל מכרז', חרטה על דגלה את הצורך להקטין ולצמצם עד כמה שניתן את כשלי השוק המוכרים בתחומי המכרזים (כגון תיאומי מחירים, מניעת השתתפות ועוד), תוך יצירת חיץ בין הקבלנים לבין עצמם ובינם לבין בעל המכרז, הכל, תוך הפצת דבר פרסום המכרז לקהלים רחבים ורלוונטיים, באופן היעיל והשקוף ביותר. הניסיון הוכיח שאופן פעולה זה, גרם לכמות המציעים לגדול בעשרות אחוזים ולמחירי העבודות, השירותים והטובין לצנוח בשיעור ניכר.
חברת "דקל מכרז", כחברה המתמחה במתן סיוע וליווי רשויות, מוסדות וגופים ציבוריים בניהול הליכי מכרז מקוון, בתהליך המותאם לחלוטין על פי הנחיות חוק חובת המכרזים, מקבלת בכך חיזוק משמעותי ומאפשרת לתאגידים, חברות ציבוריות וגופים מוסדיים לקבל הצעות באופן מקוון, מוצפן ומאובטח.בהנפקת חתימה אלקטרונית מאושרת, למכרזים הדיגיטאליים יש תוקף משפטי. בנוסף, כשהמכרז חתום בחתימה המאושרת של קומסיין, זהות החותם ידועה בוודאות, המסמך מאובטח ברמה הכי גבוהה שיש ואין אפשרות לזייפו, המסמך נעול ומוגן ולא ניתן לערוך בו שינויים. חתימת מסמכים אלקטרונית, הינה חלק ממהפכת "עולם ירוק ללא נייר". הפתרון החדשני המוצע כאן, מהווה תחליף יעיל וחסכוני יותר לפתרון הישן והשכיח, הכולל הדפסת המכרז, חיתומו הידני ושליחתו, מה שמצריך ביזבוז זמן ניכר על נסיעה (על מנת להגיש את המכרז פיזית). זהו תהליך ארוך, יקר ואיטי, המעכב את הגשת המכרז. כאן בעצם, בא לידי ביטוי הפתרון החדשני המוצע, המאפשר את שליחת המכרז במהירות וביעילות כשהוא חתום וקביל משפטית. אפשר לראות כי בעזרת פתרון זה חוסכים בעצם זמן רב ועלויות, משאבים והדפסה ומוודאים כי הגשת המכרז תתבצע באופן מאובטח ומהימן לחלוטין.

גיל יצחק, מנכ"ל קומסיין, מקבוצת קומדע מסביר כי "שיתוף הפעולה בין החברות ושילוב החתימה האלקטרונית המאושרת במכרזים, הוא מהלך טבעי המאפשר הגשת מכרזים במהירות, יעילות ובאופן המבטיח חיסכון ואבטחה מירבית. אני בטוח כי ההשפעה של פיתרון זה עם צמצום כשלי השוק בתחום המכרזים תהיה מיידית."

חן אביטן ואיתי שניידר, מנכ"לי דקל מכרז מסרו כי: "החיבור בין החברות הינו טבעי ומתבקש. השילוב בין הפתרונות יוצר סינרגיה מדהימה ומבטיח ללקוחות תהליך מכרזי מקוון ומאובטח מתחילתו ועד סופו ובהתאם להוראות החוק.
חברת קומסיין הינה הגורם המאשר המוביל בישראל מזה עשור, המנפיק חתימות אלקטרוניות מאושרות לעשרות אלפי ארגונים ועסקים בישראל. קומסיין אושרה ע"י משרד המשפטים להנפיק חתימות אלקטרוניות המאושרות ע"פ החוק ומאז הקמתה והיא מספקת שירותים לכ80,000 לקוחות עד היום, ביניהם: רופאים, עו"ד, רואי חשבון, שופטים, עובדי מדינה, בעלי עסקים וחברות ורבים נוספים.
חברת דקל מכרז הינה חברה מובילה אשר מתמחה במתן שירותי מכרז מקוונים לרשויות מקומיות, חברות ממשלתיות, תאגידים ציבוריים וכל גוף או ארגון אחר המבקש לנהל הליך מכרזי לשם רכישת/מכירת טובין או שירות בישראל. "דקל מכרז" היא עוד מוצר של קבוצת דקל הפעילה מעל 25 שנים בתחום הידע ותהליכי עבודה נכונים בשוק הבניה הישראלי.

28/8/2012 | עיריית פתח תקווה מביאה את הקדמה אל תושבי העיר

שירות החיתום הדיגיטלי המאושר, של חברת "קומסיין" יאפשר לעירייה להתייעל, לחסוך שמירת מסמכי נייר ולאפשר חיפוש יעיל של מסמכים ישנים עיריית פתח תקווה חתמה על הסכם עם חברת "קומסיין" מקבוצת "קומדע" לפיו היא רוכשת ממנה מערכת חיתום דיגיטלי, המאפשרים לה להעביר מסמכים חדשים וכן מסמכי ארכיון לפורמט סרוק דיגיטלית – מאושר,מגובה אוטומאטית בשרתי החברה, מאובטח וכן קביל משפטית. השירות החדש מבטל את הצורך בשמירת מסמכי נייר ומאפשר שמירת מסמכים בארכיון אלקטרוני. בשלב הראשוני, מוטמעת מערכת החיתום הדיגיטאלי באגף ההנדסה בעירייה במסגרת פיילוט פורץ דרך להעברת כל המסמכים ההנדסיים והאדריכליים לפורמט דיגיטלי ומקוון. הפורמט החדש, יאפשר לתושבי העיר להוריד מאתר האינטרנט של העירייה מסמכים הנדסיים, כולל גרמושקות (שרטוטי בניין בגדלים משתנים) ללא צורך בהחתמת המסמך ע"י גורמים משפטיים. "היתרון הגדול של המערכת", אומר רן שלום, מנהל אגף מערכות מידע בעיריית פ"ת, "הוא הקלות והנוחות בה יוכלו מעתה תושבי העיר לגשת למסמכים ההנדסיים ולעשות בהם שימוש". לדברי שלום,"החיתום הדיגיטלי יקל על התושבים ויבטל את הצורך להגיע לארכיון העירייה לצורך חיפוש התיקים הרלוונטיים, הוצאת המסמכים וסריקתם ולאחר מכן העברתם לגורם המוסמך לצורך חותמת "נאמן למקור" – המסמך יהיה זמין באתר העירייה, מוכן לשימוש וקביל משפטית". עוד, מוסיף שלום, כי "החיתום הדיגיטלי של המסמכים יאפשר לעירייה לנטר ולמנוע פעילות בלתי חוקית בענף הנדל"ן", ומסביר: "את המסמכים בעלי החיתום הדיגיטאלי לא ניתן לשנות בשום דרך או לזייף – כך למעשה ניתן גם למנוע הונאות בתחום הנדל"ן". לדברי סמנכ"ל המכירות של קבוצת "קומדע", גב' תמי לנצקרון "עיריית פ"ת עושה צעד גדול וחשוב ומצטרפת בכך לרשויות נוספות, מוסדות פיננסיים ומשרדי ממשלה שכבר עובדים עם מערכת החיתום הדיגיטלי ושרות החתימה הדיגיטלית שלנו". "עיריית פתח תקווה מביאה את יתרונות הפיתוח הטכנולוגי של מערכת קומסיין-טראסט, אשר היא המערכת המתקדמת ביותר בשוק לצורך זה, אל פתח ביתם של תושבי פ"ת", מוסיפה לנצקרון ומדגישה: "מערכת החיתום הדיגיטלי בשירות הרשויות המקומיות מאפשרת לעיריות להעניק לתושביהן שירות מתקדם ובטוח ומציבה את העיריות בחוד החנית של הקדמה הטכנולוגית".

12/6/2012 | ארכיון דיגיטלי וחיתום מאושר – מאובטח, מגובה ומוגן!

אילו השתמשו בארכיון דיגיטלי וחיתום מאושר, שריפת 50 אלף תעודות ותיקים במשרד הבריאות לא היתה גורמת נזק כלל.
רצוי לשמור מסמכים בתצורה דיגיטאלית, קבילים משפטית, מוגנים, מאובטחים ומגובים!

דוגמא טובה לשימוש בארכיון דיגטלי היא במשרד השיכון והבינוי, שם השכילו לעשות והטמיעו מערכת לארכוב וגיבוי המסמכים. הפיתרון שנתפר עבור משרד הבינוי והשיכון היה להמשיך לעבוד עם מערכת הסריקה הקיימת בתוספת מערכת חיתום דיגיטלי עם חתימה מאושרת ובכך איפשרה למשרד לארכב ולגבות את המסמכים הקיימים והחדשים, אשר ניתן להם תוקף משפטי. דוגמא נוספת היא בנק מרכנתיל דיסקונט, שם משתמשים במערכת כבר מעל לשנה וחצי, לארכוב וגיבוי המסמכים באמצעות מערכת הסריקה של הבנק. התהליך בעיצומו ועדיין ממשיכים לגבות ולסרוק מדי יום מסמכים אשר נשמרים בארכיון הדיגיטלי.

מסמכים סרוקים במערכת חיתום דיגיטלית וחתומים בחתימה מאושרת, הם בעלי תוקף משפטי לכל דבר, זהות החותם ידועה בוודאות ואין אפשרות לזייף את המסמך, משמע, המסמך נעול, מאובטח ומוגן ולא ניתן לערוך בו שינויים. היתרונות הנוספים בשימוש במערכת הם חיסכון גדול בנייר והקלה משמעותית בתהליכי העבודה. המערכת של קומסיין (ComSignTrust) אינטואיטיביות ומתממשקת לכל מערכת ארגונית. ה"תאונה" שאירעה במשרד הבריאות עלולה לקרות בכל ארגון. רצוי שבכל משרד תפעל מערכת כזו לארכוב וגיבוי המסמכים. כך גם יימנעו תקלות ובעיות מהסוג הזה וגם ייחסכו מיליוני שקלים למשק.

אודות ComSignTrust

חברת ComSignTrust, מקבוצת קומדע, הנה ספקית מובילה של פתרונות אוטומטיים לחיתום דיגיטלי. תוכנת החיתום מאפשרת חתימה על מגוון רחב של סוגי קבצים ומסמכים במסות או בכמויות קטנות בשיטה אוטומטית או ידנית. הפתרון של ComsignTrust ניתן ליישום במספר תצורות :ע"ג מחשבי קצה (desktop), ע"ג שרת חיתום אירגוני (Enterprise), על גבי תוכנות ואפליקציות ממומשקות (automated) ובאמצעות שירות חיתום בענן (CTC). ניתן לשלב את התוכנה בכל יישום קיים. פתרונות אוטומטיים לחיתום דיגיטלי מיושמים במגזרים שונים בישראל ובחו"ל כגון: חברות ביטוח, עיריות, ממשלה, בנקים, טלקום, בריאות, חינוך. וכן בפרויקטים שונים כגון: מרשמים אלקטרונים הנשלחים לפציינטים במייל ע"י קופות החולים, חשבוניות דיגיטליות הנשלחות מידי חודש למיליוני לקוחות של חברות תקשורת, סלולר ותשתיות, סריקת מסמכים ואחסונם בארכיון דיגיטלי ועוד.חברת קומסיין, מקבוצת קומדע, היא הגורם המאשר המוביל בישראל מזה עשור, המנפיק חתימות אלקטרוניות מאושרות לעשרות אלפי ארגונים ועסקים בישראל, ביניהם: רופאים, עו"ד, רואי חשבון, יועצי מס, בעלי עסקים, מורשי חתימה בתאגידים וחברות.

31/7/2011  | קומדע משלימה פרויקט ענק בחברת חשמל

זיהוי חכם בחברת החשמל : חברת קומדע משלימה בימים אלו את פרויקט PKI ותגים חכמים לעובדי חברת חשמל הפרויקט יאפשר לעובדי חברת חשמל כניסה מאובטחת למבני ולמחשבי החברה ברחבי הארץ.

21/6/2010  | קומדע חוגגת 25

החברה הותיקה והמיוחדת  בנוף חברות הIT בישראל, נוסדה בחודש יוני שנת 1985 והחדירה אז פרוטוקול תקשורת חדשני שנקרא TCP/IP לעשרות אלפי מחשבים מבוססי מערכת הפעלה שנקראה אז DOS….נוסטלגיה.
חברת חשמל, אלתא, צהל, נייס, תעש"א וגופים גדולים אחרים היו כבר אז לקוחות ראשונים של קומדע. 
מאז יישמה קומדע הרבה מאוד פרויקטים בתחום תקשורת מחשבים, אבטחת מידע וזיהוי חכם.

בשנת 2000 נולדה הבת – קומסיין – שהביאה את בשורת החתימה הדיגיטלית לישראל ויצרה שוק מרתק להרבה גופים וחברות.
בשנת 2003 קומסיין קיבלה רישיון מממשלת ישראל לשמש כגורם מאשר לחתימות אלקטרוניות וכיום אלפי אנשים נהנים מחתימה אלקטרונית מאושרת בחוק שהונפקה להם בחברת קומסיין .
בשנת 2007 נולד הנכד – COMSIGNTRUST -חברת מוצר אשר פיתחה מערכת לשימוש ארגונים גדולים המבקשים לשלוח מסה גדולה של חשבוניות או ניירת חתומה ללקוחותיהם  וכיום המערכת כבר נרכשה עלידי חברות פלאפון פרטנר סלקום בזק איתוראן , וואלה וגופים קטנים יותר.
בשנת 2007 , ע"פ מאזנים מאוחדים (כולל קומסיין וקומסיין טראסט), מכרה החברה בהקף שיא של כ28 מיליון ש"ח והציגה רווח תפעולי (שיא גם הוא) של כ- 3.5  מיליון ש"ח .

מזל טוב לחברה ועובדיה!!!

21/2/2008 | קומדע זכתה במכרז זיהוי ביומטרי למבוטחי קופ"ח "מכבי"

מטרת הפרויקט היא זיהוי המבוטחים ע"י אמצעי ביומטרי. זהו אחד מהפרויקטים הגדולים לזיהוי ביומטרי שבוצעו בארץ.

1/1/2008 | קומדע הקימה מערכת זיהוי חכמה מבוססת OTP ללקוחות בנק דיסקונט

בנק דיסקונט מעלה לאויר בימים אלה מערכת זיהוי מאובטחת ללקוחות הבנק אשר מעדיפים לעשות שימור באתר הבנק לצורך קבלת מידע והעברת כספים. קומדע ביצעה את הפרויקט במשך כ-6 חודשים והשלימה אותו במועד שנקבע עם הבנק. הצפי הוא כי כל לקוחות הנבק יעברו לשימוש בטוקן מבוסס סיסמאות חד פעמיות.